Walsin Technology Corporation WLCW1005CFH36NTB
Part No.:
WLCW1005CFH36NTB
Datasheet:
WLCW1005CFH36NTB.pdf
Description:
INDUCTOR WIRE WOUND 36NH 0402
Product details
1. How to order WLCW1005CFH36NTB on Shenzhen Yongdeli Electronics Co., Ltd.?
3. Are the WLCW1005CFH36NTB price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of WLCW1005CFH36NTB?
Inductance 36 nH 36 nH 36 nH 36 nH 36 nH
Tolerance ±3% ±3% ±3% ±3% ±3%
CurrentRating(Amps) 260 mA 260 mA 260 mA 260 mA 260 mA
Current-Saturation(Isat) - - - - -
Shielding Unshielded Unshielded Unshielded Unshielded Unshielded
DCResistance(DCR) 630mOhm Max 630mOhm Max 630mOhm Max 630mOhm Max 630mOhm Max
Q@Freq 25 @ 250MHz 25 @ 250MHz 25 @ 250MHz 25 @ 250MHz 25 @ 250MHz
Frequency-SelfResonant 3.1GHz 3.1GHz 3.1GHz 3.1GHz 3.1GHz
Ratings - - - - -
OperatingTemperature -55°C ~ 125°C -55°C ~ 125°C -55°C ~ 125°C -55°C ~ 125°C -55°C ~ 125°C
InductanceFrequency-Test 100 MHz 100 MHz 100 MHz 100 MHz 100 MHz