Walsin Technology Corporation WLCW1005CFG7N2TB
Part No.:
WLCW1005CFG7N2TB
Datasheet:
WLCW1005CFG7N2TB.pdf
Description:
INDUCTOR WIRE WOUND 7.2NH 0402
Product details
1. How to order WLCW1005CFG7N2TB on Shenzhen Yongdeli Electronics Co., Ltd.?
3. Are the WLCW1005CFG7N2TB price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of WLCW1005CFG7N2TB?
Inductance 7.2 nH 7.2 nH 7.2 nH 7.2 nH 7.2 nH
Tolerance ±2% ±2% ±2% ±2% ±2%
CurrentRating(Amps) 570 mA 570 mA 570 mA 570 mA 570 mA
Current-Saturation(Isat) - - - - -
Shielding Unshielded Unshielded Unshielded Unshielded Unshielded
DCResistance(DCR) 130mOhm Max 130mOhm Max 130mOhm Max 130mOhm Max 130mOhm Max
Q@Freq 25 @ 250MHz 25 @ 250MHz 25 @ 250MHz 25 @ 250MHz 25 @ 250MHz
Frequency-SelfResonant 6GHz 6GHz 6GHz 6GHz 6GHz
Ratings - - - - -
OperatingTemperature -55°C ~ 125°C -55°C ~ 125°C -55°C ~ 125°C -55°C ~ 125°C -55°C ~ 125°C
InductanceFrequency-Test 100 MHz 100 MHz 100 MHz 100 MHz 100 MHz