Walsin Technology Corporation WLCW1005CFG62NTB
Part No.:
WLCW1005CFG62NTB
Datasheet:
WLCW1005CFG62NTB.pdf
Description:
INDUCTOR WIRE WOUND 62NH 0402
Product details
1. How to order WLCW1005CFG62NTB on Shenzhen Yongdeli Electronics Co., Ltd.?
3. Are the WLCW1005CFG62NTB price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of WLCW1005CFG62NTB?
Inductance 62 nH 62 nH 62 nH 62 nH 62 nH
Tolerance ±2% ±2% ±2% ±2% ±2%
CurrentRating(Amps) 145 mA 145 mA 145 mA 145 mA 145 mA
Current-Saturation(Isat) - - - - -
Shielding Unshielded Unshielded Unshielded Unshielded Unshielded
DCResistance(DCR) 1.82Ohm Max 1.82Ohm Max 1.82Ohm Max 1.82Ohm Max 1.82Ohm Max
Q@Freq 20 @ 200MHz 20 @ 200MHz 20 @ 200MHz 20 @ 200MHz 20 @ 200MHz
Frequency-SelfResonant 2.6GHz 2.6GHz 2.6GHz 2.6GHz 2.6GHz
Ratings - - - - -
OperatingTemperature -55°C ~ 125°C -55°C ~ 125°C -55°C ~ 125°C -55°C ~ 125°C -55°C ~ 125°C
InductanceFrequency-Test 100 MHz 100 MHz 100 MHz 100 MHz 100 MHz