Walsin Technology Corporation WLCW1005CFG51NTB
Part No.:
WLCW1005CFG51NTB
Manufacturer:
Walsin Technology Corporation
Category:
Fixed Inductors
Package:
0402 (1005 Metric)
Datasheet:
WLCW1005CFG51NTB.pdf
Description:
INDUCTOR WIRE WOUND 51NH 0402
Quantity:
Payment:
payment
Shipping:
Product details
1. How to order WLCW1005CFG51NTB on Shenzhen Yongdeli Electronics Co., Ltd.?
3. Are the WLCW1005CFG51NTB price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of WLCW1005CFG51NTB?
(3)The PartNo is unused and only in the original unpacked packaging.
Two processes to return the products:
(1)Inform us within 90 days
(2)Obtain Requesting Return Authorizations
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Packaging Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR)
Series CW CW CW CW CW
ProductStatus Active Active Active Active Active
Material-Core Ceramic Ceramic Ceramic Ceramic Ceramic
Inductance 51 nH 51 nH 51 nH 51 nH 51 nH
Tolerance ±2% ±2% ±2% ±2% ±2%
CurrentRating(Amps) 210 mA 210 mA 210 mA 210 mA 210 mA
Current-Saturation(Isat) - - - - -
Shielding Unshielded Unshielded Unshielded Unshielded Unshielded
DCResistance(DCR) 1.08Ohm Max 1.08Ohm Max 1.08Ohm Max 1.08Ohm Max 1.08Ohm Max
Q@Freq 25 @ 200MHz 25 @ 200MHz 25 @ 200MHz 25 @ 200MHz 25 @ 200MHz
Frequency-SelfResonant 2.85GHz 2.85GHz 2.85GHz 2.85GHz 2.85GHz
Ratings - - - - -
OperatingTemperature -55°C ~ 125°C -55°C ~ 125°C -55°C ~ 125°C -55°C ~ 125°C -55°C ~ 125°C
InductanceFrequency-Test 100 MHz 100 MHz 100 MHz 100 MHz 100 MHz