Walsin Technology Corporation WLCW1005CFC1N8TB
Part No.:
WLCW1005CFC1N8TB
Datasheet:
WLCW1005CFC1N8TB.pdf
Description:
INDUCTOR WIRE WOUND 1.8NH 0402
Product details
1. How to order WLCW1005CFC1N8TB on Shenzhen Yongdeli Electronics Co., Ltd.?
3. Are the WLCW1005CFC1N8TB price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of WLCW1005CFC1N8TB?
Inductance 1.8 nH 1.8 nH 1.8 nH 1.8 nH 1.8 nH
Tolerance ±0.2nH ±0.2nH ±0.2nH ±0.2nH ±0.2nH
CurrentRating(Amps) 460 mA 460 mA 460 mA 460 mA 460 mA
Current-Saturation(Isat) - - - - -
Shielding Unshielded Unshielded Unshielded Unshielded Unshielded
DCResistance(DCR) 160mOhm Max 160mOhm Max 160mOhm Max 160mOhm Max 160mOhm Max
Q@Freq 10 @ 250MHz 10 @ 250MHz 10 @ 250MHz 10 @ 250MHz 10 @ 250MHz
Frequency-SelfResonant 16GHz 16GHz 16GHz 16GHz 16GHz
Ratings - - - - -
OperatingTemperature -55°C ~ 125°C -55°C ~ 125°C -55°C ~ 125°C -55°C ~ 125°C -55°C ~ 125°C
InductanceFrequency-Test 100 MHz 100 MHz 100 MHz 100 MHz 100 MHz