Walsin Technology Corporation 2220B562K102CT
Part No.:
2220B562K102CT
Manufacturer:
Walsin Technology Corporation
Category:
Ceramic Capacitors
Package:
2220 (5750 Metric)
Datasheet:
2220B562K102CT.pdf
Description:
MLCC 5600PF 1KV X7R 2220
Quantity:
Payment:
payment
Shipping:
Product details
1. How to order 2220B562K102CT on Shenzhen Yongdeli Electronics Co., Ltd.?
3. Are the 2220B562K102CT price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of 2220B562K102CT?
(3)The PartNo is unused and only in the original unpacked packaging.
Two processes to return the products:
(1)Inform us within 90 days
(2)Obtain Requesting Return Authorizations
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Packaging Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR)
Series - - - - -
ProductStatus Active Active Active Active Active
Capacitance 5600 pF 5600 pF 5600 pF 5600 pF 5600 pF
Tolerance ±10% ±10% ±10% ±10% ±10%
Voltage-Rated 1000V (1kV) 1000V (1kV) 1000V (1kV) 1000V (1kV) 1000V (1kV)
TemperatureCoefficient X7R X7R X7R X7R X7R
OperatingTemperature -55°C ~ 125°C -55°C ~ 125°C -55°C ~ 125°C -55°C ~ 125°C -55°C ~ 125°C
Features - - - - -
Ratings - - - - -
Applications General Purpose General Purpose General Purpose General Purpose General Purpose
FailureRate - - - - -
Size/Dimension 0.224 L x 0.197 W (5.70mm x 5.00mm) 0.224 L x 0.197 W (5.70mm x 5.00mm) 0.224 L x 0.197 W (5.70mm x 5.00mm) 0.224 L x 0.197 W (5.70mm x 5.00mm) 0.224 L x 0.197 W (5.70mm x 5.00mm)
Height-Seated(Max) - - - - -
Thickness(Max) 0.087 (2.20mm) 0.087 (2.20mm) 0.087 (2.20mm) 0.087 (2.20mm) 0.087 (2.20mm)