0805X225K100CT.pdf
| Image |  |
| Series | - | - | - | - | - |
| ProductStatus | Active | Active | Active | Active | Active |
| Capacitance | 2.2 µF | 2.2 µF | 2.2 µF | 2.2 µF | 2.2 µF |
| Tolerance | ±10% | ±10% | ±10% | ±10% | ±10% |
| Voltage-Rated | 10V | 10V | 10V | 10V | 10V |
| TemperatureCoefficient | X5R | X5R | X5R | X5R | X5R |
| OperatingTemperature | -55°C ~ 85°C | -55°C ~ 85°C | -55°C ~ 85°C | -55°C ~ 85°C | -55°C ~ 85°C |
| Features | - | - | - | - | - |
| Ratings | - | - | - | - | - |
| FailureRate | - | - | - | - | - |
| Size/Dimension | 0.079 L x 0.049 W (2.00mm x 1.25mm) | 0.079 L x 0.049 W (2.00mm x 1.25mm) | 0.079 L x 0.049 W (2.00mm x 1.25mm) | 0.079 L x 0.049 W (2.00mm x 1.25mm) | 0.079 L x 0.049 W (2.00mm x 1.25mm) |
| Height-Seated(Max) | - | - | - | - | - |
| Thickness(Max) | 0.057 (1.45mm) | 0.057 (1.45mm) | 0.057 (1.45mm) | 0.057 (1.45mm) | 0.057 (1.45mm) |