0805N271F250CT.pdf
| Image |  |
| Series | - | - | - | - | - |
| ProductStatus | Active | Active | Active | Active | Active |
| Capacitance | 270 pF | 270 pF | 270 pF | 270 pF | 270 pF |
| Tolerance | ±1% | ±1% | ±1% | ±1% | ±1% |
| Voltage-Rated | 25V | 25V | 25V | 25V | 25V |
| TemperatureCoefficient | C0G, NP0 | C0G, NP0 | C0G, NP0 | C0G, NP0 | C0G, NP0 |
| Features | - | - | - | - | - |
| Ratings | - | - | - | - | - |
| FailureRate | - | - | - | - | - |
| Size/Dimension | 0.079 L x 0.049 W (2.00mm x 1.25mm) | 0.079 L x 0.049 W (2.00mm x 1.25mm) | 0.079 L x 0.049 W (2.00mm x 1.25mm) | 0.079 L x 0.049 W (2.00mm x 1.25mm) | 0.079 L x 0.049 W (2.00mm x 1.25mm) |
| Height-Seated(Max) | - | - | - | - | - |
| Thickness(Max) | 0.028 (0.70mm) | 0.028 (0.70mm) | 0.028 (0.70mm) | 0.028 (0.70mm) | 0.028 (0.70mm) |