0805F335Z160CT.pdf
| Image |  |
| Series | - | - | - | - | - |
| ProductStatus | Last Time Buy | Last Time Buy | Last Time Buy | Last Time Buy | Last Time Buy |
| Capacitance | 3.3 µF | 3.3 µF | 3.3 µF | 3.3 µF | 3.3 µF |
| Tolerance | -20%, +80% | -20%, +80% | -20%, +80% | -20%, +80% | -20%, +80% |
| Voltage-Rated | 16V | 16V | 16V | 16V | 16V |
| TemperatureCoefficient | Y5V (F) | Y5V (F) | Y5V (F) | Y5V (F) | Y5V (F) |
| OperatingTemperature | -25°C ~ 85°C | -25°C ~ 85°C | -25°C ~ 85°C | -25°C ~ 85°C | -25°C ~ 85°C |
| Features | - | - | - | - | - |
| Ratings | - | - | - | - | - |
| FailureRate | - | - | - | - | - |
| Size/Dimension | 0.079 L x 0.049 W (2.00mm x 1.25mm) | 0.079 L x 0.049 W (2.00mm x 1.25mm) | 0.079 L x 0.049 W (2.00mm x 1.25mm) | 0.079 L x 0.049 W (2.00mm x 1.25mm) | 0.079 L x 0.049 W (2.00mm x 1.25mm) |
| Height-Seated(Max) | - | - | - | - | - |
| Thickness(Max) | 0.053 (1.35mm) | 0.053 (1.35mm) | 0.053 (1.35mm) | 0.053 (1.35mm) | 0.053 (1.35mm) |