Visual Communications Company - VCC CL-1-2004-9911-I
Part No.:
CL-1-2004-9911-I
Manufacturer:
Visual Communications Company - VCC
Category:
Panel Indicators, Pilot Lights
Package:
Datasheet:
CL-1-2004-9911-I.pdf
Description:
LED INDICATOR, IP67 SEALED AND V
Quantity:
Payment:
payment
Shipping:
Product details
1. How to order CL-1-2004-9911-I on Shenzhen Yongdeli Electronics Co., Ltd.?
3. Are the CL-1-2004-9911-I price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of CL-1-2004-9911-I?
(3)The PartNo is unused and only in the original unpacked packaging.
Two processes to return the products:
(1)Inform us within 90 days
(2)Obtain Requesting Return Authorizations
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Packaging Bulk Bulk Bulk Bulk Bulk
Series CL CL CL CL CL
ProductStatus Active Active Active Active Active
Type LED LED LED LED LED
LampColor Blue Blue Blue Blue Blue
LensColor - - - - -
LensTransparency - - - - -
Ratings DC DC DC DC DC
Voltage 24V 24V 24V 24V 24V
Current 20mA 20mA 20mA 20mA 20mA
PanelCutoutShape Round Round Round Round Round
PanelCutoutDimensions 0.551 (14.00mm) 0.551 (14.00mm) 0.551 (14.00mm) 0.551 (14.00mm) 0.551 (14.00mm)
LensSize - - - - -
MillicandelaRating 400mcd 400mcd 400mcd 400mcd 400mcd
Wavelength-Peak 460nm 460nm 460nm 460nm 460nm
ViewingAngle 20° 20° 20° 20° 20°
TerminationStyle Wire Leads - 6 (152.40mm) Wire Leads - 6 (152.40mm) Wire Leads - 6 (152.40mm) Wire Leads - 6 (152.40mm) Wire Leads - 6 (152.40mm)