Visual Communications Company - VCC 1092M3-125VAC
Part No.:
1092M3-125VAC
Manufacturer:
Visual Communications Company - VCC
Category:
Panel Indicators, Pilot Lights
Package:
Datasheet:
1092M3-125VAC.pdf
Description:
LED PANEL INDICATOR AMBER 125V
Quantity:
Payment:
payment
Shipping:
Product details
1. How to order 1092M3-125VAC on Shenzhen Yongdeli Electronics Co., Ltd.?
3. Are the 1092M3-125VAC price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of 1092M3-125VAC?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of 1092M3-125VAC.
(3)The PartNo is unused and only in the original unpacked packaging.
Two processes to return the products:
(1)Inform us within 90 days
(2)Obtain Requesting Return Authorizations
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Packaging Bulk Bulk Bulk Bulk Bulk
Series 1092 1092 1092 1092 1092
ProductStatus Active Active Active Active Active
Type LED LED LED LED LED
LampColor Amber Amber Amber Amber Amber
LensColor Amber Amber Amber Amber Amber
LensTransparency Diffused Diffused Diffused Diffused Diffused
Ratings AC AC AC AC AC
Voltage 125V 125V 125V 125V 125V
Current 25mA 25mA 25mA 25mA 25mA
PanelCutoutShape Round Round Round Round Round
PanelCutoutDimensions 0.50 (12.70mm) 0.50 (12.70mm) 0.50 (12.70mm) 0.50 (12.70mm) 0.50 (12.70mm)
LensSize - - - - -
MillicandelaRating 13000mcd 13000mcd 13000mcd 13000mcd 13000mcd
Wavelength-Peak - - - - -
ViewingAngle - - - - -
TerminationStyle Wire Leads - 4.6 (116.84mm) Wire Leads - 4.6 (116.84mm) Wire Leads - 4.6 (116.84mm) Wire Leads - 4.6 (116.84mm) Wire Leads - 4.6 (116.84mm)