VJ1812Y224JXAAT.pdf
| Image |  |
| Series | VJ | VJ | VJ | VJ | VJ |
| ProductStatus | Active | Active | Active | Active | Active |
| Capacitance | 0.22 µF | 0.22 µF | 0.22 µF | 0.22 µF | 0.22 µF |
| Tolerance | ±5% | ±5% | ±5% | ±5% | ±5% |
| Voltage-Rated | 50V | 50V | 50V | 50V | 50V |
| TemperatureCoefficient | X7R | X7R | X7R | X7R | X7R |
| FailureRate | - | - | - | - | - |
| Size/Dimension | 0.177 L x 0.126 W (4.50mm x 3.20mm) | 0.177 L x 0.126 W (4.50mm x 3.20mm) | 0.177 L x 0.126 W (4.50mm x 3.20mm) | 0.177 L x 0.126 W (4.50mm x 3.20mm) | 0.177 L x 0.126 W (4.50mm x 3.20mm) |
| Height-Seated(Max) | - | - | - | - | - |
| Thickness(Max) | 0.086 (2.18mm) | 0.086 (2.18mm) | 0.086 (2.18mm) | 0.086 (2.18mm) | 0.086 (2.18mm) |