Vishay Vitramon VJ1812A220MCHAJ
Part No.:
VJ1812A220MCHAJ
Datasheet:
VJ1812A220MCHAJ.pdf
Description:
CAP CER 22PF 3KV C0G/NP0 1812
Product details
1. How to order VJ1812A220MCHAJ on Shenzhen Yongdeli Electronics Co., Ltd.?
3. Are the VJ1812A220MCHAJ price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of VJ1812A220MCHAJ?
Packaging Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR)
Series VJ VJ VJ VJ VJ
ProductStatus Obsolete Obsolete Obsolete Obsolete Obsolete
Capacitance 22 pF 22 pF 22 pF 22 pF 22 pF
Tolerance ±20% ±20% ±20% ±20% ±20%
Voltage-Rated 3000V (3kV) 3000V (3kV) 3000V (3kV) 3000V (3kV) 3000V (3kV)
TemperatureCoefficient C0G, NP0 C0G, NP0 C0G, NP0 C0G, NP0 C0G, NP0
OperatingTemperature -55°C ~ 125°C -55°C ~ 125°C -55°C ~ 125°C -55°C ~ 125°C -55°C ~ 125°C
FailureRate - - - - -
Size/Dimension 0.177 L x 0.126 W (4.50mm x 3.20mm) 0.177 L x 0.126 W (4.50mm x 3.20mm) 0.177 L x 0.126 W (4.50mm x 3.20mm) 0.177 L x 0.126 W (4.50mm x 3.20mm) 0.177 L x 0.126 W (4.50mm x 3.20mm)
Height-Seated(Max) - - - - -
Thickness(Max) 0.086 (2.18mm) 0.086 (2.18mm) 0.086 (2.18mm) 0.086 (2.18mm) 0.086 (2.18mm)