Vishay Vitramon VJ1812A220MCGAJ
Part No.:
VJ1812A220MCGAJ
Datasheet:
VJ1812A220MCGAJ.pdf
Description:
CAP CER 22PF 1KV C0G/NP0 1812
Product details
1. How to order VJ1812A220MCGAJ on Shenzhen Yongdeli Electronics Co., Ltd.?
3. Are the VJ1812A220MCGAJ price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of VJ1812A220MCGAJ?
Packaging Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR)
Series VJ VJ VJ VJ VJ
ProductStatus Obsolete Obsolete Obsolete Obsolete Obsolete
Capacitance 22 pF 22 pF 22 pF 22 pF 22 pF
Tolerance ±20% ±20% ±20% ±20% ±20%
Voltage-Rated 1000V (1kV) 1000V (1kV) 1000V (1kV) 1000V (1kV) 1000V (1kV)
TemperatureCoefficient C0G, NP0 C0G, NP0 C0G, NP0 C0G, NP0 C0G, NP0
OperatingTemperature -55°C ~ 125°C -55°C ~ 125°C -55°C ~ 125°C -55°C ~ 125°C -55°C ~ 125°C
FailureRate - - - - -
Size/Dimension 0.177 L x 0.126 W (4.50mm x 3.20mm) 0.177 L x 0.126 W (4.50mm x 3.20mm) 0.177 L x 0.126 W (4.50mm x 3.20mm) 0.177 L x 0.126 W (4.50mm x 3.20mm) 0.177 L x 0.126 W (4.50mm x 3.20mm)
Height-Seated(Max) - - - - -
Thickness(Max) 0.086 (2.18mm) 0.086 (2.18mm) 0.086 (2.18mm) 0.086 (2.18mm) 0.086 (2.18mm)