Vishay Vitramon VJ1812A220MCFAJ
Part No.:
VJ1812A220MCFAJ
Manufacturer:
Vishay Vitramon
Category:
Ceramic Capacitors
Package:
1812 (4532 Metric)
Datasheet:
VJ1812A220MCFAJ.pdf
Description:
CAP CER 22PF 2KV C0G/NP0 1812
Quantity:
Payment:
payment
Shipping:
Product details
1. How to order VJ1812A220MCFAJ on Shenzhen Yongdeli Electronics Co., Ltd.?
3. Are the VJ1812A220MCFAJ price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of VJ1812A220MCFAJ?
(3)The PartNo is unused and only in the original unpacked packaging.
Two processes to return the products:
(1)Inform us within 90 days
(2)Obtain Requesting Return Authorizations
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Manufacturer Vishay Vitramon Vishay Vitramon Vishay Vitramon Vishay Vitramon Vishay Vitramon
Packaging Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR)
Series VJ VJ VJ VJ VJ
ProductStatus Obsolete Obsolete Obsolete Obsolete Obsolete
Capacitance 22 pF 22 pF 22 pF 22 pF 22 pF
Tolerance ±20% ±20% ±20% ±20% ±20%
Voltage-Rated 2000V (2kV) 2000V (2kV) 2000V (2kV) 2000V (2kV) 2000V (2kV)
TemperatureCoefficient C0G, NP0 C0G, NP0 C0G, NP0 C0G, NP0 C0G, NP0
OperatingTemperature -55°C ~ 125°C -55°C ~ 125°C -55°C ~ 125°C -55°C ~ 125°C -55°C ~ 125°C
Features - - - - -
Ratings - - - - -
Applications General Purpose General Purpose General Purpose General Purpose General Purpose
FailureRate - - - - -
Size/Dimension 0.177 L x 0.126 W (4.50mm x 3.20mm) 0.177 L x 0.126 W (4.50mm x 3.20mm) 0.177 L x 0.126 W (4.50mm x 3.20mm) 0.177 L x 0.126 W (4.50mm x 3.20mm) 0.177 L x 0.126 W (4.50mm x 3.20mm)
Height-Seated(Max) - - - - -
Thickness(Max) 0.086 (2.18mm) 0.086 (2.18mm) 0.086 (2.18mm) 0.086 (2.18mm) 0.086 (2.18mm)