Vishay Vitramon VJ1812A220KCHAJ
Part No.:
VJ1812A220KCHAJ
Datasheet:
VJ1812A220KCHAJ.pdf
Description:
CAP CER 22PF 3KV C0G/NP0 1812
Product details
1. How to order VJ1812A220KCHAJ on Shenzhen Yongdeli Electronics Co., Ltd.?
3. Are the VJ1812A220KCHAJ price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of VJ1812A220KCHAJ?
Capacitance 22 pF 22 pF 22 pF 22 pF 22 pF
Tolerance ±10% ±10% ±10% ±10% ±10%
Voltage-Rated 3000V (3kV) 3000V (3kV) 3000V (3kV) 3000V (3kV) 3000V (3kV)
TemperatureCoefficient C0G, NP0 C0G, NP0 C0G, NP0 C0G, NP0 C0G, NP0
OperatingTemperature -55°C ~ 125°C -55°C ~ 125°C -55°C ~ 125°C -55°C ~ 125°C -55°C ~ 125°C
FailureRate - - - - -
Size/Dimension 0.177 L x 0.126 W (4.50mm x 3.20mm) 0.177 L x 0.126 W (4.50mm x 3.20mm) 0.177 L x 0.126 W (4.50mm x 3.20mm) 0.177 L x 0.126 W (4.50mm x 3.20mm) 0.177 L x 0.126 W (4.50mm x 3.20mm)
Height-Seated(Max) - - - - -
Thickness(Max) 0.086 (2.18mm) 0.086 (2.18mm) 0.086 (2.18mm) 0.086 (2.18mm) 0.086 (2.18mm)