Vishay Vitramon VJ1812A220JCGAJ
Part No.:
VJ1812A220JCGAJ
Datasheet:
VJ1812A220JCGAJ.pdf
Description:
CAP CER 22PF 1KV C0G/NP0 1812
Product details
1. How to order VJ1812A220JCGAJ on Shenzhen Yongdeli Electronics Co., Ltd.?
3. Are the VJ1812A220JCGAJ price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of VJ1812A220JCGAJ?
Capacitance 22 pF 22 pF 22 pF 22 pF 22 pF
Tolerance ±5% ±5% ±5% ±5% ±5%
Voltage-Rated 1000V (1kV) 1000V (1kV) 1000V (1kV) 1000V (1kV) 1000V (1kV)
TemperatureCoefficient C0G, NP0 C0G, NP0 C0G, NP0 C0G, NP0 C0G, NP0
OperatingTemperature -55°C ~ 125°C -55°C ~ 125°C -55°C ~ 125°C -55°C ~ 125°C -55°C ~ 125°C
FailureRate - - - - -
Size/Dimension 0.177 L x 0.126 W (4.50mm x 3.20mm) 0.177 L x 0.126 W (4.50mm x 3.20mm) 0.177 L x 0.126 W (4.50mm x 3.20mm) 0.177 L x 0.126 W (4.50mm x 3.20mm) 0.177 L x 0.126 W (4.50mm x 3.20mm)
Height-Seated(Max) - - - - -
Thickness(Max) 0.086 (2.18mm) 0.086 (2.18mm) 0.086 (2.18mm) 0.086 (2.18mm) 0.086 (2.18mm)