Vishay Vitramon VJ1808Y272MXGAT
Part No.:
VJ1808Y272MXGAT
Datasheet:
VJ1808Y272MXGAT.pdf
Description:
CAP CER 2700PF 1KV X7R 1808
Product details
1. How to order VJ1808Y272MXGAT on Shenzhen Yongdeli Electronics Co., Ltd.?
3. Are the VJ1808Y272MXGAT price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of VJ1808Y272MXGAT?
Capacitance 2700 pF 2700 pF 2700 pF 2700 pF 2700 pF
Tolerance ±20% ±20% ±20% ±20% ±20%
Voltage-Rated 1000V (1kV) 1000V (1kV) 1000V (1kV) 1000V (1kV) 1000V (1kV)
TemperatureCoefficient X7R X7R X7R X7R X7R
OperatingTemperature -55°C ~ 150°C -55°C ~ 150°C -55°C ~ 150°C -55°C ~ 150°C -55°C ~ 150°C
FailureRate - - - - -
Size/Dimension 0.180 L x 0.080 W (4.57mm x 2.03mm) 0.180 L x 0.080 W (4.57mm x 2.03mm) 0.180 L x 0.080 W (4.57mm x 2.03mm) 0.180 L x 0.080 W (4.57mm x 2.03mm) 0.180 L x 0.080 W (4.57mm x 2.03mm)
Height-Seated(Max) - - - - -
Thickness(Max) 0.086 (2.18mm) 0.086 (2.18mm) 0.086 (2.18mm) 0.086 (2.18mm) 0.086 (2.18mm)