Vishay Vitramon VJ1808A821KXGAT
Part No.:
VJ1808A821KXGAT
Datasheet:
VJ1808A821KXGAT.pdf
Description:
CAP CER 820PF 1KV C0G/NP0 1808
Product details
1. How to order VJ1808A821KXGAT on Shenzhen Yongdeli Electronics Co., Ltd.?
3. Are the VJ1808A821KXGAT price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of VJ1808A821KXGAT?
Capacitance 820 pF 820 pF 820 pF 820 pF 820 pF
Tolerance ±10% ±10% ±10% ±10% ±10%
Voltage-Rated 1000V (1kV) 1000V (1kV) 1000V (1kV) 1000V (1kV) 1000V (1kV)
TemperatureCoefficient C0G, NP0 C0G, NP0 C0G, NP0 C0G, NP0 C0G, NP0
OperatingTemperature -55°C ~ 150°C -55°C ~ 150°C -55°C ~ 150°C -55°C ~ 150°C -55°C ~ 150°C
FailureRate - - - - -
Size/Dimension 0.180 L x 0.080 W (4.57mm x 2.03mm) 0.180 L x 0.080 W (4.57mm x 2.03mm) 0.180 L x 0.080 W (4.57mm x 2.03mm) 0.180 L x 0.080 W (4.57mm x 2.03mm) 0.180 L x 0.080 W (4.57mm x 2.03mm)
Height-Seated(Max) - - - - -
Thickness(Max) 0.086 (2.18mm) 0.086 (2.18mm) 0.086 (2.18mm) 0.086 (2.18mm) 0.086 (2.18mm)