Vishay Vitramon VJ1808A331KXGAT
Part No.:
VJ1808A331KXGAT
Datasheet:
VJ1808A331KXGAT.pdf
Description:
CAP CER 330PF 1KV C0G/NP0 1808
Product details
1. How to order VJ1808A331KXGAT on Shenzhen Yongdeli Electronics Co., Ltd.?
3. Are the VJ1808A331KXGAT price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of VJ1808A331KXGAT?
Capacitance 330 pF 330 pF 330 pF 330 pF 330 pF
Tolerance ±10% ±10% ±10% ±10% ±10%
Voltage-Rated 1000V (1kV) 1000V (1kV) 1000V (1kV) 1000V (1kV) 1000V (1kV)
TemperatureCoefficient C0G, NP0 C0G, NP0 C0G, NP0 C0G, NP0 C0G, NP0
OperatingTemperature -55°C ~ 150°C -55°C ~ 150°C -55°C ~ 150°C -55°C ~ 150°C -55°C ~ 150°C
FailureRate - - - - -
Size/Dimension 0.180 L x 0.080 W (4.57mm x 2.03mm) 0.180 L x 0.080 W (4.57mm x 2.03mm) 0.180 L x 0.080 W (4.57mm x 2.03mm) 0.180 L x 0.080 W (4.57mm x 2.03mm) 0.180 L x 0.080 W (4.57mm x 2.03mm)
Height-Seated(Max) - - - - -
Thickness(Max) 0.086 (2.18mm) 0.086 (2.18mm) 0.086 (2.18mm) 0.086 (2.18mm) 0.086 (2.18mm)