Vishay Vitramon VJ1808A271KXGAT
Part No.:
VJ1808A271KXGAT
Manufacturer:
Vishay Vitramon
Category:
Ceramic Capacitors
Package:
1808 (4520 Metric)
Datasheet:
VJ1808A271KXGAT.pdf
Description:
CAP CER 270PF 1KV C0G/NP0 1808
Quantity:
Payment:
payment
Shipping:
Product details
1. How to order VJ1808A271KXGAT on Shenzhen Yongdeli Electronics Co., Ltd.?
3. Are the VJ1808A271KXGAT price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of VJ1808A271KXGAT?
(3)The PartNo is unused and only in the original unpacked packaging.
Two processes to return the products:
(1)Inform us within 90 days
(2)Obtain Requesting Return Authorizations
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Manufacturer Vishay Vitramon Vishay Vitramon Vishay Vitramon Vishay Vitramon Vishay Vitramon
Packaging Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR)
Series VJ VJ VJ VJ VJ
ProductStatus Active Active Active Active Active
Capacitance 270 pF 270 pF 270 pF 270 pF 270 pF
Tolerance ±10% ±10% ±10% ±10% ±10%
Voltage-Rated 1000V (1kV) 1000V (1kV) 1000V (1kV) 1000V (1kV) 1000V (1kV)
TemperatureCoefficient C0G, NP0 C0G, NP0 C0G, NP0 C0G, NP0 C0G, NP0
OperatingTemperature -55°C ~ 150°C -55°C ~ 150°C -55°C ~ 150°C -55°C ~ 150°C -55°C ~ 150°C
Features - - - - -
Ratings - - - - -
Applications General Purpose General Purpose General Purpose General Purpose General Purpose
FailureRate - - - - -
Size/Dimension 0.180 L x 0.080 W (4.57mm x 2.03mm) 0.180 L x 0.080 W (4.57mm x 2.03mm) 0.180 L x 0.080 W (4.57mm x 2.03mm) 0.180 L x 0.080 W (4.57mm x 2.03mm) 0.180 L x 0.080 W (4.57mm x 2.03mm)
Height-Seated(Max) - - - - -
Thickness(Max) 0.086 (2.18mm) 0.086 (2.18mm) 0.086 (2.18mm) 0.086 (2.18mm) 0.086 (2.18mm)