VJ1808A182JXEAT.pdf
| Image |  |
| Series | VJ | VJ | VJ | VJ | VJ |
| ProductStatus | Active | Active | Active | Active | Active |
| Capacitance | 1800 pF | 1800 pF | 1800 pF | 1800 pF | 1800 pF |
| Tolerance | ±5% | ±5% | ±5% | ±5% | ±5% |
| Voltage-Rated | 500V | 500V | 500V | 500V | 500V |
| TemperatureCoefficient | C0G, NP0 | C0G, NP0 | C0G, NP0 | C0G, NP0 | C0G, NP0 |
| Features | - | - | - | - | - |
| Ratings | - | - | - | - | - |
| FailureRate | - | - | - | - | - |
| Size/Dimension | 0.180 L x 0.080 W (4.57mm x 2.03mm) | 0.180 L x 0.080 W (4.57mm x 2.03mm) | 0.180 L x 0.080 W (4.57mm x 2.03mm) | 0.180 L x 0.080 W (4.57mm x 2.03mm) | 0.180 L x 0.080 W (4.57mm x 2.03mm) |
| Height-Seated(Max) | - | - | - | - | - |
| Thickness(Max) | 0.067 (1.70mm) | 0.067 (1.70mm) | 0.067 (1.70mm) | 0.067 (1.70mm) | 0.067 (1.70mm) |