VJ1210A562JBAAT4X.pdf
| Image |  |
| Series | VJ OMD | VJ OMD | VJ OMD | VJ OMD | VJ OMD |
| ProductStatus | Active | Active | Active | Active | Active |
| Capacitance | 5600 pF | 5600 pF | 5600 pF | 5600 pF | 5600 pF |
| Tolerance | ±5% | ±5% | ±5% | ±5% | ±5% |
| Voltage-Rated | 50V | 50V | 50V | 50V | 50V |
| TemperatureCoefficient | C0G, NP0 | C0G, NP0 | C0G, NP0 | C0G, NP0 | C0G, NP0 |
| Ratings | - | - | - | - | - |
| FailureRate | - | - | - | - | - |
| Size/Dimension | 0.132 L x 0.098 W (3.35mm x 2.50mm) | 0.132 L x 0.098 W (3.35mm x 2.50mm) | 0.132 L x 0.098 W (3.35mm x 2.50mm) | 0.132 L x 0.098 W (3.35mm x 2.50mm) | 0.132 L x 0.098 W (3.35mm x 2.50mm) |
| Height-Seated(Max) | - | - | - | - | - |
| Thickness(Max) | 0.067 (1.70mm) | 0.067 (1.70mm) | 0.067 (1.70mm) | 0.067 (1.70mm) | 0.067 (1.70mm) |