VJ1206A3R3BXAMC.pdf
| Image |  |
| Series | VJ | VJ | VJ | VJ | VJ |
| ProductStatus | Active | Active | Active | Active | Active |
| Capacitance | 3.3 pF | 3.3 pF | 3.3 pF | 3.3 pF | 3.3 pF |
| Tolerance | ±0.1pF | ±0.1pF | ±0.1pF | ±0.1pF | ±0.1pF |
| Voltage-Rated | 50V | 50V | 50V | 50V | 50V |
| TemperatureCoefficient | C0G, NP0 | C0G, NP0 | C0G, NP0 | C0G, NP0 | C0G, NP0 |
| Features | - | - | - | - | - |
| Ratings | - | - | - | - | - |
| FailureRate | - | - | - | - | - |
| Size/Dimension | 0.126 L x 0.063 W (3.20mm x 1.60mm) | 0.126 L x 0.063 W (3.20mm x 1.60mm) | 0.126 L x 0.063 W (3.20mm x 1.60mm) | 0.126 L x 0.063 W (3.20mm x 1.60mm) | 0.126 L x 0.063 W (3.20mm x 1.60mm) |
| Height-Seated(Max) | - | - | - | - | - |
| Thickness(Max) | 0.067 (1.70mm) | 0.067 (1.70mm) | 0.067 (1.70mm) | 0.067 (1.70mm) | 0.067 (1.70mm) |