Vishay Semiconductor Opto Division TLMY2100-GS08
Part No.:
TLMY2100-GS08
Manufacturer:
Vishay Semiconductor Opto Division
Category:
LED Indication - Discrete
Package:
2-SMD, J-Lead
Datasheet:
TLMY2100-GS08.pdf
Description:
LED YELLOW CLEAR SMD MINILED SMD
Quantity:
Payment:
payment
Shipping:
Product details
1. How to order TLMY2100-GS08 on Shenzhen Yongdeli Electronics Co., Ltd.?
3. Are the TLMY2100-GS08 price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of TLMY2100-GS08?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of TLMY2100-GS08.
(3)The PartNo is unused and only in the original unpacked packaging.
Two processes to return the products:
(1)Inform us within 90 days
(2)Obtain Requesting Return Authorizations
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Package/Case 2-SMD, J-Lead 2-SMD, J-Lead 2-SMD, J-Lead 2-SMD, J-Lead 2-SMD, J-Lead
Series MiniLED MiniLED MiniLED MiniLED MiniLED
ProductStatus Obsolete Obsolete Obsolete Obsolete Obsolete
Color Yellow Yellow Yellow Yellow Yellow
Configuration Standard Standard Standard Standard Standard
LensColor - - - - -
LensTransparency Clear Clear Clear Clear Clear
MillicandelaRating 7.5mcd 7.5mcd 7.5mcd 7.5mcd 7.5mcd
LensSize 1.50mm x 0.90mm 1.50mm x 0.90mm 1.50mm x 0.90mm 1.50mm x 0.90mm 1.50mm x 0.90mm
Voltage-Forward(Vf)(Typ) 2.2V 2.2V 2.2V 2.2V 2.2V
Current-Test 10mA 10mA 10mA 10mA 10mA
ViewingAngle 120° 120° 120° 120° 120°
MountingType Surface Mount Surface Mount Surface Mount Surface Mount Surface Mount
Wavelength-Dominant 588nm 588nm 588nm 588nm 588nm
Wavelength-Peak 585nm 585nm 585nm 585nm 585nm
Features - - - - -
Size/Dimension 2.20mm L x 1.40mm W 2.20mm L x 1.40mm W 2.20mm L x 1.40mm W 2.20mm L x 1.40mm W 2.20mm L x 1.40mm W