Vishay General Semiconductor - Diodes Division SMBJ188A-E3/5B
Part No.:
SMBJ188A-E3/5B
Manufacturer:
Vishay General Semiconductor - Diodes Division
Datasheet:
SMBJ188A-E3/5B.pdf
Description:
TVS DIODE 188VWM 328VC DO214AA
Product details
1. How to order SMBJ188A-E3/5B on Shenzhen Yongdeli Electronics Co., Ltd.?
3. Are the SMBJ188A-E3/5B price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of SMBJ188A-E3/5B?
Packaging Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR)
Series TransZorb® TransZorb® TransZorb® TransZorb® TransZorb®
ProductStatus Active Active Active Active Active
Type Zener Zener Zener Zener Zener
UnidirectionalChannels 1 1 1 1 1
BidirectionalChannels - - - - -
Voltage-ReverseStandoff(Typ) 188V 188V 188V 188V 188V
Voltage-Breakdown(Min) 209V 209V 209V 209V 209V
Voltage-Clamping(Max)@Ipp 328V 328V 328V 328V 328V
Current-PeakPulse(10/1000µs) 2A 2A 2A 2A 2A
Power-PeakPulse 600W 600W 600W 600W 600W