Vishay General Semiconductor - Diodes Division SMAJ6.5A-M3/5A
Part No.:
SMAJ6.5A-M3/5A
Manufacturer:
Vishay General Semiconductor - Diodes Division
Datasheet:
SMAJ6.5A-M3/5A.pdf
Description:
TVS DIODE 6.5VWM 11.2VC DO214AC
Product details
1. How to order SMAJ6.5A-M3/5A on Shenzhen Yongdeli Electronics Co., Ltd.?
3. Are the SMAJ6.5A-M3/5A price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of SMAJ6.5A-M3/5A?
Packaging Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR)
Series TransZorb® TransZorb® TransZorb® TransZorb® TransZorb®
ProductStatus Active Active Active Active Active
Type Zener Zener Zener Zener Zener
UnidirectionalChannels 1 1 1 1 1
BidirectionalChannels - - - - -
Voltage-ReverseStandoff(Typ) 6.5V 6.5V 6.5V 6.5V 6.5V
Voltage-Breakdown(Min) 7.22V 7.22V 7.22V 7.22V 7.22V
Voltage-Clamping(Max)@Ipp 11.2V 11.2V 11.2V 11.2V 11.2V
Current-PeakPulse(10/1000µs) 35.7A 35.7A 35.7A 35.7A 35.7A
Power-PeakPulse 400W 400W 400W 400W 400W