Vishay General Semiconductor - Diodes Division SMAJ64A-M3/5A
Part No.:
SMAJ64A-M3/5A
Manufacturer:
Vishay General Semiconductor - Diodes Division
Category:
TVS - Diodes
Package:
DO-214AC, SMA
Datasheet:
SMAJ64A-M3/5A.pdf
Description:
TVS DIODE 64VWM 103VC DO214AC
Quantity:
Payment:
payment
Shipping:
Product details
1. How to order SMAJ64A-M3/5A on Shenzhen Yongdeli Electronics Co., Ltd.?
3. Are the SMAJ64A-M3/5A price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of SMAJ64A-M3/5A?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of SMAJ64A-M3/5A.
(3)The PartNo is unused and only in the original unpacked packaging.
Two processes to return the products:
(1)Inform us within 90 days
(2)Obtain Requesting Return Authorizations
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Package/Case DO-214AC, SMA DO-214AC, SMA DO-214AC, SMA DO-214AC, SMA DO-214AC, SMA
Packaging Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR)
Series TransZorb® TransZorb® TransZorb® TransZorb® TransZorb®
ProductStatus Active Active Active Active Active
Type Zener Zener Zener Zener Zener
UnidirectionalChannels 1 1 1 1 1
BidirectionalChannels - - - - -
Voltage-ReverseStandoff(Typ) 64V 64V 64V 64V 64V
Voltage-Breakdown(Min) 71.1V 71.1V 71.1V 71.1V 71.1V
Voltage-Clamping(Max)@Ipp 103V 103V 103V 103V 103V
Current-PeakPulse(10/1000µs) 3.9A 3.9A 3.9A 3.9A 3.9A
Power-PeakPulse 400W 400W 400W 400W 400W