Vishay General Semiconductor - Diodes Division SMAJ26A-M3/5A
Part No.:
SMAJ26A-M3/5A
Manufacturer:
Vishay General Semiconductor - Diodes Division
Datasheet:
SMAJ26A-M3/5A.pdf
Description:
TVS DIODE 26VWM 42.1VC DO214AC
Product details
1. How to order SMAJ26A-M3/5A on Shenzhen Yongdeli Electronics Co., Ltd.?
3. Are the SMAJ26A-M3/5A price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of SMAJ26A-M3/5A?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of SMAJ26A-M3/5A.
Packaging Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR)
Series TransZorb® TransZorb® TransZorb® TransZorb® TransZorb®
ProductStatus Active Active Active Active Active
BidirectionalChannels - - - - -
Voltage-ReverseStandoff(Typ) 26V 26V 26V 26V 26V
Voltage-Breakdown(Min) 28.9V 28.9V 28.9V 28.9V 28.9V
Voltage-Clamping(Max)@Ipp 42.1V 42.1V 42.1V 42.1V 42.1V
Current-PeakPulse(10/1000µs) 9.5A 9.5A 9.5A 9.5A 9.5A
Power-PeakPulse 400W 400W 400W 400W 400W