Vishay General Semiconductor - Diodes Division SMAJ24A-M3/5A
Part No.:
SMAJ24A-M3/5A
Manufacturer:
Vishay General Semiconductor - Diodes Division
Datasheet:
SMAJ24A-M3/5A.pdf
Description:
TVS DIODE 24VWM 38.9VC DO214AC
Product details
1. How to order SMAJ24A-M3/5A on Shenzhen Yongdeli Electronics Co., Ltd.?
3. Are the SMAJ24A-M3/5A price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of SMAJ24A-M3/5A?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of SMAJ24A-M3/5A.
Packaging Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR)
Series TransZorb® TransZorb® TransZorb® TransZorb® TransZorb®
ProductStatus Active Active Active Active Active
BidirectionalChannels - - - - -
Voltage-ReverseStandoff(Typ) 24V 24V 24V 24V 24V
Voltage-Breakdown(Min) 26.7V 26.7V 26.7V 26.7V 26.7V
Voltage-Clamping(Max)@Ipp 38.9V 38.9V 38.9V 38.9V 38.9V
Current-PeakPulse(10/1000µs) 10.3A 10.3A 10.3A 10.3A 10.3A
Power-PeakPulse 400W 400W 400W 400W 400W