Vishay General Semiconductor - Diodes Division SMAJ18A-M3/5A
Part No.:
SMAJ18A-M3/5A
Manufacturer:
Vishay General Semiconductor - Diodes Division
Datasheet:
SMAJ18A-M3/5A.pdf
Description:
TVS DIODE 18VWM 29.2VC DO214AC
Product details
1. How to order SMAJ18A-M3/5A on Shenzhen Yongdeli Electronics Co., Ltd.?
3. Are the SMAJ18A-M3/5A price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of SMAJ18A-M3/5A?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of SMAJ18A-M3/5A.
Packaging Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR)
Series TransZorb® TransZorb® TransZorb® TransZorb® TransZorb®
ProductStatus Active Active Active Active Active
BidirectionalChannels - - - - -
Voltage-ReverseStandoff(Typ) 18V 18V 18V 18V 18V
Voltage-Breakdown(Min) 20V 20V 20V 20V 20V
Voltage-Clamping(Max)@Ipp 29.2V 29.2V 29.2V 29.2V 29.2V
Current-PeakPulse(10/1000µs) 13.7A 13.7A 13.7A 13.7A 13.7A
Power-PeakPulse 400W 400W 400W 400W 400W