Vishay General Semiconductor - Diodes Division SMAJ188CAHE3/5A
Part No.:
SMAJ188CAHE3/5A
Manufacturer:
Vishay General Semiconductor - Diodes Division
Datasheet:
SMAJ188CAHE3/5A.pdf
Description:
TVS DIODE 188VWM 328VC DO214AC
Product details
1. How to order SMAJ188CAHE3/5A on Shenzhen Yongdeli Electronics Co., Ltd.?
3. Are the SMAJ188CAHE3/5A price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of SMAJ188CAHE3/5A?
Packaging Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR)
Type Zener Zener Zener Zener Zener
UnidirectionalChannels - - - - -
BidirectionalChannels 1 1 1 1 1
Voltage-ReverseStandoff(Typ) 188V 188V 188V 188V 188V
Voltage-Breakdown(Min) 209V 209V 209V 209V 209V
Voltage-Clamping(Max)@Ipp 328V 328V 328V 328V 328V
Current-PeakPulse(10/1000µs) 910mA 910mA 910mA 910mA 910mA
Power-PeakPulse 300W 300W 300W 300W 300W