Vishay General Semiconductor - Diodes Division SMAJ17A-M3/5A
Part No.:
SMAJ17A-M3/5A
Manufacturer:
Vishay General Semiconductor - Diodes Division
Datasheet:
SMAJ17A-M3/5A.pdf
Description:
TVS DIODE 17VWM 27.6VC DO214AC
Product details
1. How to order SMAJ17A-M3/5A on Shenzhen Yongdeli Electronics Co., Ltd.?
3. Are the SMAJ17A-M3/5A price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of SMAJ17A-M3/5A?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of SMAJ17A-M3/5A.
Packaging Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR)
Series TransZorb® TransZorb® TransZorb® TransZorb® TransZorb®
ProductStatus Active Active Active Active Active
BidirectionalChannels - - - - -
Voltage-ReverseStandoff(Typ) 17V 17V 17V 17V 17V
Voltage-Breakdown(Min) 18.9V 18.9V 18.9V 18.9V 18.9V
Voltage-Clamping(Max)@Ipp 27.6V 27.6V 27.6V 27.6V 27.6V
Current-PeakPulse(10/1000µs) 14.5A 14.5A 14.5A 14.5A 14.5A
Power-PeakPulse 400W 400W 400W 400W 400W