Vishay General Semiconductor - Diodes Division SMAJ170A-M3/5A
Part No.:
SMAJ170A-M3/5A
Manufacturer:
Vishay General Semiconductor - Diodes Division
Datasheet:
SMAJ170A-M3/5A.pdf
Description:
TVS DIODE 170VWM 275VC DO214AC
Product details
1. How to order SMAJ170A-M3/5A on Shenzhen Yongdeli Electronics Co., Ltd.?
3. Are the SMAJ170A-M3/5A price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of SMAJ170A-M3/5A?
Packaging Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR)
Series TransZorb® TransZorb® TransZorb® TransZorb® TransZorb®
ProductStatus Active Active Active Active Active
BidirectionalChannels - - - - -
Voltage-ReverseStandoff(Typ) 170V 170V 170V 170V 170V
Voltage-Breakdown(Min) 189V 189V 189V 189V 189V
Voltage-Clamping(Max)@Ipp 275V 275V 275V 275V 275V
Current-PeakPulse(10/1000µs) 1.09A 1.09A 1.09A 1.09A 1.09A
Power-PeakPulse 300W 300W 300W 300W 300W