Vishay General Semiconductor - Diodes Division SMAJ150A-M3/5A
Part No.:
SMAJ150A-M3/5A
Manufacturer:
Vishay General Semiconductor - Diodes Division
Datasheet:
SMAJ150A-M3/5A.pdf
Description:
TVS DIODE 150VWM 243VC DO214AC
Product details
1. How to order SMAJ150A-M3/5A on Shenzhen Yongdeli Electronics Co., Ltd.?
3. Are the SMAJ150A-M3/5A price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of SMAJ150A-M3/5A?
Packaging Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR)
Series TransZorb® TransZorb® TransZorb® TransZorb® TransZorb®
ProductStatus Active Active Active Active Active
BidirectionalChannels - - - - -
Voltage-ReverseStandoff(Typ) 150V 150V 150V 150V 150V
Voltage-Breakdown(Min) 167V 167V 167V 167V 167V
Voltage-Clamping(Max)@Ipp 243V 243V 243V 243V 243V
Current-PeakPulse(10/1000µs) 1.2A 1.2A 1.2A 1.2A 1.2A
Power-PeakPulse 300W 300W 300W 300W 300W