Vishay General Semiconductor - Diodes Division SMAJ110A-M3/5A
Part No.:
SMAJ110A-M3/5A
Manufacturer:
Vishay General Semiconductor - Diodes Division
Datasheet:
SMAJ110A-M3/5A.pdf
Description:
TVS DIODE 110VWM 177VC DO214AC
Product details
1. How to order SMAJ110A-M3/5A on Shenzhen Yongdeli Electronics Co., Ltd.?
3. Are the SMAJ110A-M3/5A price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of SMAJ110A-M3/5A?
Packaging Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR)
Series TransZorb® TransZorb® TransZorb® TransZorb® TransZorb®
ProductStatus Active Active Active Active Active
Type Zener Zener Zener Zener Zener
UnidirectionalChannels 1 1 1 1 1
BidirectionalChannels - - - - -
Voltage-ReverseStandoff(Typ) 110V 110V 110V 110V 110V
Voltage-Breakdown(Min) 122V 122V 122V 122V 122V
Voltage-Clamping(Max)@Ipp 177V 177V 177V 177V 177V
Current-PeakPulse(10/1000µs) 1.7A 1.7A 1.7A 1.7A 1.7A
Power-PeakPulse 300W 300W 300W 300W 300W