Vishay General Semiconductor - Diodes Division SMA5J6.5C-E3/5A
Part No.:
SMA5J6.5C-E3/5A
Manufacturer:
Vishay General Semiconductor - Diodes Division
Category:
TVS - Diodes
Package:
DO-214AC, SMA
Datasheet:
SMA5J6.5C-E3/5A.pdf
Description:
TVS DIODE 6.5VWM 12.3VC DO214AC
Quantity:
Payment:
payment
Shipping:
Product details
1. How to order SMA5J6.5C-E3/5A on Shenzhen Yongdeli Electronics Co., Ltd.?
3. Are the SMA5J6.5C-E3/5A price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of SMA5J6.5C-E3/5A?
(3)The PartNo is unused and only in the original unpacked packaging.
Two processes to return the products:
(1)Inform us within 90 days
(2)Obtain Requesting Return Authorizations
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Package/Case DO-214AC, SMA DO-214AC, SMA DO-214AC, SMA DO-214AC, SMA DO-214AC, SMA
Packaging Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR)
Series TransZorb® TransZorb® TransZorb® TransZorb® TransZorb®
ProductStatus Obsolete Obsolete Obsolete Obsolete Obsolete
Type Zener Zener Zener Zener Zener
UnidirectionalChannels - - - - -
BidirectionalChannels 1 1 1 1 1
Voltage-ReverseStandoff(Typ) 6.5V 6.5V 6.5V 6.5V 6.5V
Voltage-Breakdown(Min) 7.22V 7.22V 7.22V 7.22V 7.22V
Voltage-Clamping(Max)@Ipp 12.3V 12.3V 12.3V 12.3V 12.3V
Current-PeakPulse(10/1000µs) 40.7A 40.7A 40.7A 40.7A 40.7A
Power-PeakPulse 500W 500W 500W 500W 500W