Vishay General Semiconductor - Diodes Division SM8S10AHE3/2D
Part No.:
SM8S10AHE3/2D
Manufacturer:
Vishay General Semiconductor - Diodes Division
Category:
TVS - Diodes
Package:
DO-218AB
Datasheet:
SM8S10AHE3/2D.pdf
Description:
TVS DIODE 10VWM 17VC DO218AB
Quantity:
Payment:
payment
Shipping:
Product details
1. How to order SM8S10AHE3/2D on Shenzhen Yongdeli Electronics Co., Ltd.?
3. Are the SM8S10AHE3/2D price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of SM8S10AHE3/2D?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of SM8S10AHE3/2D.
(3)The PartNo is unused and only in the original unpacked packaging.
Two processes to return the products:
(1)Inform us within 90 days
(2)Obtain Requesting Return Authorizations
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Image TPSMA24AHE3_B/H 3KASMC26AHM3_A/H 3KASMC36AHM3_B/H 3KASMC33AHM3_B/H 3KASMC26AHM3_B/H
Part Number TPSMA24AHE3_B/H 3KASMC26AHM3_A/H 3KASMC36AHM3_B/H 3KASMC33AHM3_B/H 3KASMC26AHM3_B/H
Package/Case DO-218AB DO-218AB DO-218AB DO-218AB DO-218AB
Packaging Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR)
ProductStatus Obsolete Obsolete Obsolete Obsolete Obsolete
Type Zener Zener Zener Zener Zener
UnidirectionalChannels 1 1 1 1 1
BidirectionalChannels - - - - -
Voltage-ReverseStandoff(Typ) 10V 10V 10V 10V 10V
Voltage-Breakdown(Min) 11.1V 11.1V 11.1V 11.1V 11.1V
Voltage-Clamping(Max)@Ipp 17V 17V 17V 17V 17V
Current-PeakPulse(10/1000µs) 388A 388A 388A 388A 388A
Power-PeakPulse 6600W (6.6kW) 6600W (6.6kW) 6600W (6.6kW) 6600W (6.6kW) 6600W (6.6kW)