Vishay General Semiconductor - Diodes Division SM6S33AHE3/2D
Part No.:
SM6S33AHE3/2D
Datasheet:
SM6S33AHE3/2D.pdf
Description:
TVS DIODE 33VWM 53.3VC DO218AB
Product details
1. How to order SM6S33AHE3/2D on Shenzhen Yongdeli Electronics Co., Ltd.?
3. Are the SM6S33AHE3/2D price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of SM6S33AHE3/2D?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of SM6S33AHE3/2D.
Image TPSMA24AHE3_B/H 3KASMC26AHM3_A/H 3KASMC36AHM3_B/H 3KASMC33AHM3_B/H 3KASMC26AHM3_B/H
Part Number TPSMA24AHE3_B/H 3KASMC26AHM3_A/H 3KASMC36AHM3_B/H 3KASMC33AHM3_B/H 3KASMC26AHM3_B/H
BidirectionalChannels - - - - -
Voltage-ReverseStandoff(Typ) 33V 33V 33V 33V 33V
Voltage-Breakdown(Min) 36.7V 36.7V 36.7V 36.7V 36.7V
Voltage-Clamping(Max)@Ipp 53.3V 53.3V 53.3V 53.3V 53.3V
Current-PeakPulse(10/1000µs) 86A 86A 86A 86A 86A
Power-PeakPulse 4600W (4.6kW) 4600W (4.6kW) 4600W (4.6kW) 4600W (4.6kW) 4600W (4.6kW)