Vishay General Semiconductor - Diodes Division SM5S28A-E3/2D
Part No.:
SM5S28A-E3/2D
Manufacturer:
Vishay General Semiconductor - Diodes Division
Category:
TVS - Diodes
Package:
DO-218AB
Datasheet:
SM5S28A-E3/2D.pdf
Description:
TVS DIODE 28VWM 45.4VC DO218AB
Quantity:
Payment:
payment
Shipping:
Product details
1. How to order SM5S28A-E3/2D on Shenzhen Yongdeli Electronics Co., Ltd.?
3. Are the SM5S28A-E3/2D price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of SM5S28A-E3/2D?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of SM5S28A-E3/2D.
(3)The PartNo is unused and only in the original unpacked packaging.
Two processes to return the products:
(1)Inform us within 90 days
(2)Obtain Requesting Return Authorizations
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Package/Case DO-218AB DO-218AB DO-218AB DO-218AB DO-218AB
Packaging Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR)
Series PAR® PAR® PAR® PAR® PAR®
ProductStatus Obsolete Obsolete Obsolete Obsolete Obsolete
Type Zener Zener Zener Zener Zener
UnidirectionalChannels 1 1 1 1 1
BidirectionalChannels - - - - -
Voltage-ReverseStandoff(Typ) 28V 28V 28V 28V 28V
Voltage-Breakdown(Min) 31.1V 31.1V 31.1V 31.1V 31.1V
Voltage-Clamping(Max)@Ipp 45.4V 45.4V 45.4V 45.4V 45.4V
Current-PeakPulse(10/1000µs) 79A 79A 79A 79A 79A
Power-PeakPulse 3600W (3.6kW) 3600W (3.6kW) 3600W (3.6kW) 3600W (3.6kW) 3600W (3.6kW)