Vishay General Semiconductor - Diodes Division SM5S18-E3/2D
Part No.:
SM5S18-E3/2D
Datasheet:
SM5S18-E3/2D.pdf
Description:
TVS DIODE 18VWM 32.2VC DO218AB
Product details
1. How to order SM5S18-E3/2D on Shenzhen Yongdeli Electronics Co., Ltd.?
3. Are the SM5S18-E3/2D price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of SM5S18-E3/2D?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of SM5S18-E3/2D.
BidirectionalChannels - - - - -
Voltage-ReverseStandoff(Typ) 18V 18V 18V 18V 18V
Voltage-Breakdown(Min) 20V 20V 20V 20V 20V
Voltage-Clamping(Max)@Ipp 32.2V 32.2V 32.2V 32.2V 32.2V
Current-PeakPulse(10/1000µs) 112A 112A 112A 112A 112A
Power-PeakPulse 3600W (3.6kW) 3600W (3.6kW) 3600W (3.6kW) 3600W (3.6kW) 3600W (3.6kW)