Vishay General Semiconductor - Diodes Division SA20-E3/54
Part No.:
SA20-E3/54
Manufacturer:
Vishay General Semiconductor - Diodes Division
Category:
TVS - Diodes
Package:
DO-204AC, DO-15, Axial
Datasheet:
SA20-E3/54.pdf
Description:
TVS DIODE 20VWM 35.8VC DO204AC
Quantity:
Payment:
payment
Shipping:
Product details
1. How to order SA20-E3/54 on Shenzhen Yongdeli Electronics Co., Ltd.?
3. Are the SA20-E3/54 price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of SA20-E3/54?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of SA20-E3/54.
(3)The PartNo is unused and only in the original unpacked packaging.
Two processes to return the products:
(1)Inform us within 90 days
(2)Obtain Requesting Return Authorizations
7.How to contact us to get technical supports, such as SA20-E3/54 pin diagram, SA20-E3/54 datasheet?
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Packaging Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR)
Series TransZorb® TransZorb® TransZorb® TransZorb® TransZorb®
ProductStatus Obsolete Obsolete Obsolete Obsolete Obsolete
Type Zener Zener Zener Zener Zener
UnidirectionalChannels 1 1 1 1 1
BidirectionalChannels - - - - -
Voltage-ReverseStandoff(Typ) 20V 20V 20V 20V 20V
Voltage-Breakdown(Min) 22.2V 22.2V 22.2V 22.2V 22.2V
Voltage-Clamping(Max)@Ipp 35.8V 35.8V 35.8V 35.8V 35.8V
Current-PeakPulse(10/1000µs) 14A 14A 14A 14A 14A
Power-PeakPulse 500W 500W 500W 500W 500W