Vishay General Semiconductor - Diodes Division SA17-E3/54
Part No.:
SA17-E3/54
Datasheet:
SA17-E3/54.pdf
Description:
TVS DIODE 17VWM 30.5VC DO204AC
Product details
1. How to order SA17-E3/54 on Shenzhen Yongdeli Electronics Co., Ltd.?
3. Are the SA17-E3/54 price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of SA17-E3/54?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of SA17-E3/54.
7.How to contact us to get technical supports, such as SA17-E3/54 pin diagram, SA17-E3/54 datasheet?
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Packaging Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR)
Series TransZorb® TransZorb® TransZorb® TransZorb® TransZorb®
ProductStatus Obsolete Obsolete Obsolete Obsolete Obsolete
Type Zener Zener Zener Zener Zener
UnidirectionalChannels 1 1 1 1 1
BidirectionalChannels - - - - -
Voltage-ReverseStandoff(Typ) 17V 17V 17V 17V 17V
Voltage-Breakdown(Min) 18.9V 18.9V 18.9V 18.9V 18.9V
Voltage-Clamping(Max)@Ipp 30.5V 30.5V 30.5V 30.5V 30.5V
Current-PeakPulse(10/1000µs) 16.4A 16.4A 16.4A 16.4A 16.4A
Power-PeakPulse 500W 500W 500W 500W 500W