Vishay General Semiconductor - Diodes Division SA170CHE3/54
Part No.:
SA170CHE3/54
Datasheet:
SA170CHE3/54.pdf
Description:
TVS DIODE 170VWM 304VC DO204AC
Product details
1. How to order SA170CHE3/54 on Shenzhen Yongdeli Electronics Co., Ltd.?
3. Are the SA170CHE3/54 price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of SA170CHE3/54?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of SA170CHE3/54.
Type Zener Zener Zener Zener Zener
UnidirectionalChannels - - - - -
BidirectionalChannels 1 1 1 1 1
Voltage-ReverseStandoff(Typ) 170V 170V 170V 170V 170V
Voltage-Breakdown(Min) 189V 189V 189V 189V 189V
Voltage-Clamping(Max)@Ipp 304V 304V 304V 304V 304V
Current-PeakPulse(10/1000µs) 1.6A 1.6A 1.6A 1.6A 1.6A
Power-PeakPulse 500W 500W 500W 500W 500W