Vishay General Semiconductor - Diodes Division SA15HE3/73
Part No.:
SA15HE3/73
Datasheet:
SA15HE3/73.pdf
Description:
TVS DIODE 15VWM 26.9VC DO204AC
Product details
1. How to order SA15HE3/73 on Shenzhen Yongdeli Electronics Co., Ltd.?
3. Are the SA15HE3/73 price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of SA15HE3/73?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of SA15HE3/73.
7.How to contact us to get technical supports, such as SA15HE3/73 pin diagram, SA15HE3/73 datasheet?
Type Zener Zener Zener Zener Zener
UnidirectionalChannels 1 1 1 1 1
BidirectionalChannels - - - - -
Voltage-ReverseStandoff(Typ) 15V 15V 15V 15V 15V
Voltage-Breakdown(Min) 16.7V 16.7V 16.7V 16.7V 16.7V
Voltage-Clamping(Max)@Ipp 26.9V 26.9V 26.9V 26.9V 26.9V
Current-PeakPulse(10/1000µs) 18.6A 18.6A 18.6A 18.6A 18.6A
Power-PeakPulse 500W 500W 500W 500W 500W