Vishay General Semiconductor - Diodes Division SA13-E3/73
Part No.:
SA13-E3/73
Datasheet:
SA13-E3/73.pdf
Description:
TVS DIODE 13VWM 23.8VC DO204AC
Product details
1. How to order SA13-E3/73 on Shenzhen Yongdeli Electronics Co., Ltd.?
3. Are the SA13-E3/73 price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of SA13-E3/73?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of SA13-E3/73.
7.How to contact us to get technical supports, such as SA13-E3/73 pin diagram, SA13-E3/73 datasheet?
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Packaging Tape & Box (TB) Tape & Box (TB) Tape & Box (TB) Tape & Box (TB) Tape & Box (TB)
Series TransZorb® TransZorb® TransZorb® TransZorb® TransZorb®
ProductStatus Obsolete Obsolete Obsolete Obsolete Obsolete
Type Zener Zener Zener Zener Zener
UnidirectionalChannels 1 1 1 1 1
BidirectionalChannels - - - - -
Voltage-ReverseStandoff(Typ) 13V 13V 13V 13V 13V
Voltage-Breakdown(Min) 14.4V 14.4V 14.4V 14.4V 14.4V
Voltage-Clamping(Max)@Ipp 23.8V 23.8V 23.8V 23.8V 23.8V
Current-PeakPulse(10/1000µs) 21A 21A 21A 21A 21A
Power-PeakPulse 500W 500W 500W 500W 500W