Vishay General Semiconductor - Diodes Division SA11CHE3/73
Part No.:
SA11CHE3/73
Datasheet:
SA11CHE3/73.pdf
Product details
1. How to order SA11CHE3/73 on Shenzhen Yongdeli Electronics Co., Ltd.?
3. Are the SA11CHE3/73 price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of SA11CHE3/73?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of SA11CHE3/73.
Packaging Tape & Box (TB) Tape & Box (TB) Tape & Box (TB) Tape & Box (TB) Tape & Box (TB)
BidirectionalChannels 1 1 1 1 1
Voltage-ReverseStandoff(Typ) 11V 11V 11V 11V 11V
Voltage-Breakdown(Min) 12.2V 12.2V 12.2V 12.2V 12.2V
Voltage-Clamping(Max)@Ipp 20.1V 20.1V 20.1V 20.1V 20.1V
Current-PeakPulse(10/1000µs) 24.9A 24.9A 24.9A 24.9A 24.9A
Power-PeakPulse 500W 500W 500W 500W 500W