Vishay General Semiconductor - Diodes Division SA10CHE3/73
Part No.:
SA10CHE3/73
Datasheet:
SA10CHE3/73.pdf
Description:
TVS DIODE 10VWM 18.8VC DO204AC
Product details
1. How to order SA10CHE3/73 on Shenzhen Yongdeli Electronics Co., Ltd.?
3. Are the SA10CHE3/73 price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of SA10CHE3/73?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of SA10CHE3/73.
Type Zener Zener Zener Zener Zener
UnidirectionalChannels - - - - -
BidirectionalChannels 1 1 1 1 1
Voltage-ReverseStandoff(Typ) 10V 10V 10V 10V 10V
Voltage-Breakdown(Min) 11.1V 11.1V 11.1V 11.1V 11.1V
Voltage-Clamping(Max)@Ipp 18.8V 18.8V 18.8V 18.8V 18.8V
Current-PeakPulse(10/1000µs) 26.6A 26.6A 26.6A 26.6A 26.6A
Power-PeakPulse 500W 500W 500W 500W 500W