Vishay General Semiconductor - Diodes Division SA100CHE3/73
Part No.:
SA100CHE3/73
Manufacturer:
Vishay General Semiconductor - Diodes Division
Category:
TVS - Diodes
Package:
DO-204AC, DO-15, Axial
Datasheet:
SA100CHE3/73.pdf
Description:
TVS DIODE 100VWM 179VC DO204AC
Quantity:
Payment:
payment
Shipping:
Product details
1. How to order SA100CHE3/73 on Shenzhen Yongdeli Electronics Co., Ltd.?
3. Are the SA100CHE3/73 price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of SA100CHE3/73?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of SA100CHE3/73.
(3)The PartNo is unused and only in the original unpacked packaging.
Two processes to return the products:
(1)Inform us within 90 days
(2)Obtain Requesting Return Authorizations
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Packaging Tape & Box (TB) Tape & Box (TB) Tape & Box (TB) Tape & Box (TB) Tape & Box (TB)
ProductStatus Obsolete Obsolete Obsolete Obsolete Obsolete
Type Zener Zener Zener Zener Zener
UnidirectionalChannels - - - - -
BidirectionalChannels 1 1 1 1 1
Voltage-ReverseStandoff(Typ) 100V 100V 100V 100V 100V
Voltage-Breakdown(Min) 111V 111V 111V 111V 111V
Voltage-Clamping(Max)@Ipp 179V 179V 179V 179V 179V
Current-PeakPulse(10/1000µs) 2.8A 2.8A 2.8A 2.8A 2.8A
Power-PeakPulse 500W 500W 500W 500W 500W