Vishay General Semiconductor - Diodes Division P4KE400-E3/73
Part No.:
P4KE400-E3/73
Datasheet:
P4KE400-E3/73.pdf
Description:
TVS DIODE 324VWM 574VC DO204AL
Product details
1. How to order P4KE400-E3/73 on Shenzhen Yongdeli Electronics Co., Ltd.?
3. Are the P4KE400-E3/73 price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of P4KE400-E3/73?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of P4KE400-E3/73.
Packaging Tape & Box (TB) Tape & Box (TB) Tape & Box (TB) Tape & Box (TB) Tape & Box (TB)
Series TransZorb® TransZorb® TransZorb® TransZorb® TransZorb®
ProductStatus Obsolete Obsolete Obsolete Obsolete Obsolete
Type Zener Zener Zener Zener Zener
UnidirectionalChannels 1 1 1 1 1
BidirectionalChannels - - - - -
Voltage-ReverseStandoff(Typ) 324V 324V 324V 324V 324V
Voltage-Breakdown(Min) 360V 360V 360V 360V 360V
Voltage-Clamping(Max)@Ipp 574V 574V 574V 574V 574V
Current-PeakPulse(10/1000µs) 700mA 700mA 700mA 700mA 700mA
Power-PeakPulse 400W 400W 400W 400W 400W